Jak znaleźć idealne łóżko piętrowe do swojego wnętrza?

Jeśli obecnie szukasz najlepszych łóżek piętrowych do sypialni dziecięcej lub pokoju gościnnego, prawdopodobnie masz trudności z wyborem tego właściwego. W końcu łóżka piętrowe są dostępne we wszystkich rozmiarach, stylach, kształtach i kolorach z różnymi cechami, które mogą utrudniać podejmowanie decyzji. 

Aby to ułatwić, poniżej znajduje się kilka wskazówek, które posłużą jako przewodnik w znalezieniu idealnego łóżka do wnętrza. 

Sprawdź opcje przechowywania

Niektóre łóżka piętrowe są często wyposażone w dodatkowe opcje przechowywania. Łóżka te mogą zdziałać cuda jako doskonała oszczędność miejsca nawet w małych i ciasnych pokojach. Dodatkowe miejsce do przechowywania to jedna z największych zalet tych łóżek. Większość modeli posiada schody otwierające się do przedziałów, w których dzieci mogą przechowywać swoje ubrania i drobne przedmioty, takie jak zabawki. 

Niektóre z tych łóżek mają również wbudowane komody, szuflady i regały. Można je znaleźć pod spodem łóżka lub z boku łóżka piętrowego. Jeśli bok łóżka piętrowego ma wbudowany regał lub komodę, górne łóżko będzie leżeć normalnie przy ścianie, a dolne łóżko będzie miało poduszki oparte o ścianę.

Możesz także zdecydować się na projekt loftu z przestrzenią poniżej i łóżkiem na górze. Daje to doskonałą okazję do umieszczenia biurka z miejscem do przechowywania lub komody pod górną pryczą. 

Wybierz odpowiednią konfigurację i materiał 

Jak wspomniano wcześniej, można znaleźć łóżka piętrowe w kilku różnych konfiguracjach, stylach i kolorach. Aby zaoszczędzić sobie zamieszania, najlepiej zacząć od wybrania odpowiedniego materiału. Wiele dzisiejszych łóżek piętrowych jest wykonanych z drewna lub metalu. 

YouTube video

Gdy już zdecydujesz się na materiał, nadszedł czas, aby określić, jak chcesz ustawić łóżko piętrowe. Standardowa konfiguracja łóżek piętrowych to dwa podwójne łóżka ustawione jedno na drugim. Ale oczywiście zawsze możesz zdecydować się na większe materace, takie jak queen lub fulls. Możesz także wybrać łóżko podwójne na górną pryczę i duży materac na dolną. 

Artykuły z tej samej kategorii: