Domeny krajowe i ich zalety

Trzy z największych TLD lub domen najwyższego poziomu to .com, .org i .net. Jednakże, ale tylko dlatego, że są to największe i najbardziej powszechne TLD, które możesz znaleźć dzisiaj, nie oznacza, że nie masz już żadnych innych opcji. Domeny krajowe Domenca lub TLD z kodem kraju są kolejnym wyborem dostępnym dla Ciebie.    

Krajowe kody TLD – czym są?

Country code TLDs lub po prostu ccTLDs odnoszą się do rozszerzeń domen specyficznych dla danego kraju lub obszaru. Rozszerzenia domen to litery pojawiające się po nazwie domeny, którą wybierzesz. Niektóre z najczęstszych przykładów to .com.au dla Australii, .ca dla Kanady i .co.uk dla Wielkiej Brytanii. IANA lub Internet Assigned Numbers Authority jest organem zarządzającym utrzymującym standardy techniczne, które pomagają w prowadzeniu Internetu i publikuje listę dostępnych ccTLD. 

Domeny krajowe Domenca lub TLD z kodem kraju są kolejnym wyborem dostępnym dla Ciebie.    

Korzyści z domen krajowych 

Oto niektóre z głównych korzyści, które ccTLD mają do zaoferowania.

ccTLD zapewniają korzyści dla SEO i lokalnego targetowania. 

Z pomocą kodu kraju TLD pozwalają Ci kierować ruch z określonych części świata. Na przykład, jeśli chcesz kierować odwiedzających z siedzibą w Wielkiej Brytanii do witryny swojej piekarni z siedzibą w Wielkiej Brytanii, możesz użyć .co.uk jako wybór rozszerzenia domeny. Pomoże to zapewnić, że będziesz wyskakiwać w wynikach za każdym razem, gdy ludzie mieszkający w Wielkiej Brytanii szukają piekarni, zamiast być w wynikach wyszukiwania tych z Kanady, Australii lub innych regionów.   

Będzie to również związane z wartością SEO lub optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Z wykorzystaniem domen krajowych, będziesz miał wyższą wartość SEO dla wyników wyszukiwania, które są oparte na kraju. To dlatego, że różne wyniki są wyświetlane przez wyszukiwarki, w tym najbardziej lokalnych, które zależą od konkretnego adresu IP osoby, która prowadzi wyszukiwanie. Oznacza to, że gdy ktoś z Wielkiej Brytanii wyszukuje minimalistyczne ciasta UK, strona Twojej piekarni z siedzibą w Wielkiej Brytanii może pojawić się znacznie wyżej w rankingach wyszukiwania, co nie będzie możliwe, jeśli nie używasz .co.uk ccTLD.

Przeczytaj także: Podstawy hostingu VPS

ccTLD mogą wzbudzić zaufanie u kupujących.

ccTLD są również dobre, jeśli chodzi o wiarygodność, ponieważ sprawiają, że odwiedzający Twoją stronę czują się bardziej pewni siebie. Ponieważ wiedzą, że strona jest lokalna, odwiedzający poczują, że będzie im łatwiej dokonać zakupu, zwłaszcza gdy zobaczą, że lokalizacja adresu jest im znana, a nie obca. Większość ludzi woli też odwiedzać strony i dokonywać transakcji w swoim regionie, w swojej walucie i języku. 

YouTube video

ccTLD pozwalają Ci uwolnić swoją kreatywność.

Jedna zgrabna sztuczka niektóre firmy używają do wzmocnienia swojej marki wokół nazwy domeny jest poprzez użycie hack domeny. To jest, gdy nazwa lub słowo jest utworzony z wykorzystaniem ccTLD i nazwy domeny razem. Na przykład food.ie używa ccTLD Irlandii, beach.es używa hiszpańskiego ccTLD, a Belgia ccTLD jest używana w subscri.be. Może to być również wezwanie do działania lub fraza, taka jak help.us lub check.in. Jeśli chodzi o domeny krajowe, niebo jest granicą dla kombinacji, których możesz użyć. 

Przeczytaj także następny artykuł: Najnowsze i najszybsze dyski SSD

Wymiana dysku twardego (HDD) na nowoczesne i znacznie szybsze dyski półprzewodnikowe (SSD) to najlepsze uaktualnienie dla komputerów PC. 

Artykuły z tej samej kategorii: