Najnowsze i najszybsze dyski SSD

Wymiana dysku twardego (HDD) na nowoczesne i znacznie szybsze dyski półprzewodnikowe (SSD) to najlepsze uaktualnienie dla komputerów PC. Te cudowne urządzenia skracają długi czas uruchamiania, przyspieszają ładowanie programów i gier oraz ogólnie sprawiają, że komputer działa szybciej. Chociaż, te dyski SSD są wielki rozwój technologiczny, ale nie każdy SSD jest zaprojektowany jednakowo. Pracują one z różnymi prędkościami i w różnych formacjach. Aby ułatwić kupującym, oto lista 5 najlepszych dysków SSD do wyboru.

1. Samsung 860 EVO SSD

Jest to odświeżona wersja bardzo popularnego Samsunga 850 EVO zadebiutowała w 2014 roku. Samsung 860 EVO SSD pojawił się na powierzchni w 2018 roku. Do poprzedniej funkcji nie dodano wiele więcej, ale i tak dla większości osób ten dysk SSD jest na szczycie listy dysków SSD. Urządzenie przesyła dane przez PCI-E, a nie tradycyjny interfejs SATA. Ten dysk SSD Samsung 860 EVO o pojemności 500 GB jest w stanie przenieść około 100 GB danych bez zacinania się. Dodatkowo, jest to świetne połączenie ceny, wydajności i pojemności, które są nieporównywalne z większością innych dysków SSD.

2. Crucial P1 1TB NVMe

Crucial P1 jest naprawdę trudny do umieszczenia na drugiej pozycji. Biegnie on równolegle z Samsungiem 860 EVO. Jedynym powodem, dla którego umieszczam go na drugim miejscu jest to, że czasami nie wytrzymuje pod obciążeniem, gdy pojemność pamięci jest pełna. Wciąż jednak, w przypadku obciążenia w grach, jest niedościgniony przez żadne dyski SATA. Ma pojemność 1 TB i jest kompatybilny z komputerami wyposażonymi w gniazda NVMe. Jest niedrogi, niezawodny i szybszy w porównaniu z innymi dyskami SATA.

Chociaż, te dyski SSD są wielki rozwój technologiczny, ale nie każdy SSD jest zaprojektowany jednakowo.

3. SanDisk Ultra 3D SSD 250GB

Kolejnym urządzeniem, które znalazło się na liście najlepszych dysków SSD jest SanDisk Ultra 3D. SanDisk pozostaje w tyle pod względem okresu gwarancji, który wynosi 3 lata w porównaniu do 5 lat w przypadku urządzeń Samsunga. W niektórych sytuacjach jest nawet szybszy niż Samsung 360, ale to, co sprawia, że pozostaje w tyle, to sporadyczne, krótkie, dziwne spadki wydajności i krótszy okres gwarancji. Dostępny jest w wersjach 250GB, 500GB, 1TB i 2TB. 

YouTube video

4. Samsung 860 QVO

W pojemnościach 2 TB i 4 TB dysk ten bije na głowę innych konkurentów ceną. Jest to bardzo szybki czytnik i szybki zapis, aż do momentu, gdy ma wolną pamięć podręczną. W 2 TB pojemności, istnieje wiele innych, którzy mogą przewyższyć go w prędkości i przystępnej cenie. Oferuje dużo miejsca do przechowywania danych z 5-letnią gwarancją. Samsung wykorzystał nową technologię do zaprojektowania tego dysku SSD o pojemności podobnej do dysku twardego, zachowując przy tym niesamowitą prędkość SSD. Może przenieść dobrą ilość danych, ale są ograniczenia. 

5. Adata XPG SX8200 Pro NVMe 

Wydajność tego dysku SSD jest najważniejsza. Ten zadziwiająco szybki dysk ma stałą postawę w testach odczytu/zapisu i wykazuje lepszą wydajność niż wiele innych dysków znajdujących się na szczycie listy. Co więcej, cena jest znacznie niższa. 

Wniosek 

Wydajność komputera i prędkość jest głównym problemem dla większości ludzi. Szczególnie ci, którzy grają w gry, nie mogą znieść niskich prędkości. Urządzenia SSD rozwiązały ten problem. A w tworzeniu takich urządzeń Samsung jest w czołówce producentów.

Ochrony telefonu komórkowego

Przeczytaj także następny artykuł: Wskazówki dotyczące fizycznej ochrony telefonu komórkowego

Etui i ochraniacz na ekran to dwa najważniejsze akcesoria, które zdecydowanie warto kupić w celu zapewnienia optymalnej ochrony telefonu komórkowego.

Artykuły z tej samej kategorii: