Panel sterowania fortepianu Casio jest intuicyjny i łatwy w nawigacji

Wbudowane utwory PX-160 posiada 60 wbudowanych utworów. Możesz odtworzyć je wszystkie w sekwencji (od 1 do 60) lub wybrać konkretny utwór do odtworzenia.

Możesz nie tylko odtwarzać każdy utwór kilkukrotnie, lecz także jednocześnie grać razem z utworami, zmieniać tempo odtwarzania i ćwiczyć grę, aby oddzielnie grać partie lewej i prawej ręki.

Możesz na przykład wyłączyć partię prawej ręki i przećwiczyć tę część, podczas gdy partia lewej ręki będzie odtwarzana automatycznie (odtwarzanie) i odwrotnie.

Oprócz 60 wbudowanych utworów, biblioteka muzyczna pozwala załadować do 10 utworów użytkownika do instrumentu.

Istnieje wiele stron internetowych, z których można bezpłatnie pobrać utwory MIDI, a następnie przesłać je na fortepian za pomocą połączenia USB.

Nagrywanie i odtwarzanie

PX-160 jest zdolny do wielościeżkowego nagrywania MIDI twoich występów, które możesz następnie odtworzyć w dowolnym momencie.

Casio PX-160 Nagrywanie

Nagranie składa się z maksymalnie dwóch utworów. Po nagraniu pierwszego utworu możesz go odtworzyć podczas nagrywania drugiego.

Po nagraniu dwóch utworów możesz je odtworzyć razem lub wyłączyć jeden z nich, aby ćwiczyć tę drugą część.

Na przykład, możesz nagrać partię lewej ręki na pierwszej ścieżce, a partię prawej ręki na drugiej ścieżce, a następnie wyłączyć jedną ze ścieżek, aby ćwiczyć każdą partię oddzielnie.

Instrument pozwoli ci nagrać tylko jedną piosenkę; następne nagranie usunie wszystkie wcześniej zapisane dane.

Aby uniknąć utraty danych, możesz przenieść nagrany utwór na komputer, a następnie skopiować go z powrotem do instrumentu, gdy jest to potrzebne (do odtwarzania, sesji treningowej).

YouTube video

W takim przypadku możesz nagrać dowolną liczbę utworów. W rzeczywistości bardzo przydatna jest możliwość wsłuchania się w swój występ, aby uzyskać interesujące informacje i wprowadzić w razie potrzeby poprawki / ulepszenia. Często robiłem to z moimi uczniami.

Transpozycja, strojenie, funkcja oktawy

Fortepian oferuje różne funkcje, aby dopasować klawiaturę do innego instrumentu lub wokalisty, ułatwić odtwarzanie utworu napisanego w „wysokim” kluczu itp.

Funkcja transpozycji umożliwia podniesienie lub obniżenie wysokości całej klawiatury w krokach półtonowych.

Korzystając z tej funkcji, można na przykład odtwarzać utwór w innym kluczu, bez uczenia się, jak go zagrać w nowym kluczu.

Alternatywnie możesz użyć transpozycji, aby odtworzyć utwór w innym „łatwiejszym” kluczu (mniej czarnych klawiszy), a mimo to usłyszysz utwór w oryginalnym kluczu.

Możesz kupić tę klawiaturę na urodziny dziecka. W tym samym czasie możesz kupić mu gry umysłowe SmartGames.

Skóry na telefony komórkowe. Szukasz “skin” w Smartfony i telefony komórkowe – Najwięcej ofert w jednym miejscu. Czytaj więcej …

Artykuły z tej samej kategorii: