Unikaj tych błędów przy zakupie kasków motocyklowych

Minęły już czasy, gdy kaski motocyklowe były tylko zwykłymi akcesoriami bezpieczeństwa. Dziś kaski są postrzegane jako akcesoria lifestyle’owe. Zakup kasku to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, zanim jeszcze kupisz sobie dwukołowiec.

Jeśli chodzi o zakup kasków, istnieje kilka błędów, których nigdy nie należy popełniać, aby mieć pewność, że otrzymamy odpowiedni sprzęt, który zapewni nam bezpieczeństwo podczas jazdy. 

Upewnij się, że nie idziesz na skróty, jeśli chodzi o jakość kasku. Pamiętaj, że ma on chronić Ciebie.

Kupowanie kasku, bo jest tani

Wiele nowoczesnych, markowych kasków nie kosztuje dziś więcej niż dwie filiżanki kawy w eleganckiej restauracji. Upewnij się, że nie idziesz na skróty, jeśli chodzi o jakość kasku. Pamiętaj, że ma on chronić Ciebie. Kompromisy w zakresie jakości będą jedynie zagrażać Twojemu bezpieczeństwu osobistemu, narażając Cię na różnego rodzaju niebezpieczeństwa na drodze. 

Niskiej jakości i tanie kaski sprzedawane w sklepach z tanimi akcesoriami i na chodnikach mogą nie posiadać niezbędnych certyfikatów bezpieczeństwa. Choć może się wydawać, że oszczędzasz w ten sposób mnóstwo pieniędzy, jest to jeden z największych i najpoważniejszych błędów, których musisz unikać za wszelką cenę. 

Kupowanie kasku bez certyfikatu

Certyfikaty bezpieczeństwa to kolejny aspekt, w którym większość motocyklistów popełnia błąd przy zakupie kasków motocyklowych. 

Używanie kasku bez odpowiednich certyfikatów może skończyć się wysokimi grzywnami nakładanymi przez władze. Najlepszym i najprostszym sposobem na uniknięcie tego błędu jest po prostu zakup kasku z wymaganymi certyfikatami bezpieczeństwa, które obowiązują w Twojej okolicy. 

Jeśli lubisz często jeździć motocyklem poza granicami kraju, najlepiej będzie, jeśli sprawdzisz w kraju docelowym, jakie są obowiązujące tam certyfikaty. Dzięki temu unikniesz problemów prawnych z funkcjonariuszami policji w danym kraju. 

Nie kupujesz na podstawie swoich potrzeb

Innym częstym błędem popełnianym przez motocyklistów przy zakupie kasku jest to, że nie biorą oni pod uwagę własnego stylu jazdy i potrzeb. Jeśli nie wiesz, czego oczekujesz od kasku, nie możesz podjąć właściwej decyzji w chwili, gdy postawisz stopę w lokalnym sklepie z akcesoriami motocyklowymi. 

Zastanów się, co zamierzasz robić z kaskiem. Czy będziesz regularnie jeździł na długie przejażdżki? Czy kask będzie Ci potrzebny do regularnych dojazdów do pracy w mieście? Po określeniu przeznaczenia kasku możesz zacząć szukać kasków motocyklowych najlepszych marek, które będą odpowiadać Twoim potrzebom i stylowi jazdy. 

Kaski z pełną twarzą są najczęściej wybierane do regularnej jazdy na długich dystansach, natomiast kask z otwartą twarzą może być lepszym rozwiązaniem w przypadku dojazdów do pracy w mieście. 

Niewłaściwy rozmiar

Kolejnym częstym błędem popełnianym przez wiele osób przy zakupie nowych kasków motocyklowych jest to, że nie dobierają one nawet odpowiedniego rozmiaru. Luźno dopasowane kaski nigdy nie zapewnią żadnej ochrony przed skutkami wypadku. Jeśli kask nie jest dobrze dopasowany do głowy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że spadnie z niej w momencie uderzenia o chodnik. Luźno dopasowane kaski będą się również kołysać podczas silnego wiatru, który jest bardzo powszechny na otwartych drogach i autostradach. 

YouTube video

Zawsze unikaj tych błędów, aby kupić najlepsze kaski motocyklowe idealne do jazdy! 

Artykuły z tej samej kategorii: