Najczęściej spotykane rodzaje samochodowej maty podłogowej

Podłoga Twojego samochodu każdego dnia musi stawiać czoła wielu wyzwaniom. Od rozlanej kawy, wyrzuconych przekąsek, po błoto – wszystko to może pozostawić po sobie uporczywe plamy na tapicerce samochodu. A także rozdarcia, rozdarcia i ciągłe zużywanie się podłogi na co dzień. To jest powód, dla którego warto kupić wysokiej jakości dywanik podłogowy do swojego samochodu. Maty podłogowe w samochodzie mogą utrzymać wnętrze pojazdu w czystości, nie naruszając przy tym diety i wilgoci, a jednocześnie zapewniając, że zanieczyszczenia pozostaną nienaruszone w jednym miejscu, nie rozpraszając się po nim. 

Do produkcji dywaników podłogowych stosuje się wiele trwałych materiałów, które są dostosowane do różnych warunków. Do najpopularniejszych typów należą:

Gumowa mata podłogowa 

Gumowa mata podłogowa wykonana jest z wodoodpornej i grubej mieszanki, która jest bardziej wytrzymała w porównaniu z innymi rodzajami dywaników samochodowych. Sprawia, że jest to najlepsza mata podłogowa na każdą pogodę. Gumowa mata podłogowa jest bardzo łatwa do czyszczenia, ponieważ zatrzymuje wodę, sole drogowe i brud na swojej powierzchni. 

Maty podłogowe w samochodzie

Gumowe maty podłogowe są jednak najtańsze w porównaniu z innymi rodzajami, nie wspominając już o tym, że nie chwalą się one stylowymi wzorami. W większości przypadków są one dostępne tylko z regularnymi wzorami w prostych kolorach. 

Mata dywanowa 

Wilgoć i brud są zawsze największą troską, jeśli chodzi o utrzymanie czystości wnętrza samochodu. Dobrze, że dywaniki samochodowe są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o uwięzienie zanieczyszczeń, a to wszystko z powodu ich włókien syntetycznych.

YouTube video
Jak szybko i łatwo czyścić gumowe maty podłogowe

Włókna są odpowiedzialne za utrzymanie odłamków w odpowiednim miejscu, aby maty były łatwiejsze do czyszczenia. Istnieje kilka pokryć dywanowych, które posiadają włókna pochłaniające wodę, dzięki czemu są niezbędne w błotnistych i mokrych warunkach.

Filtrów DPF- filtr cząstek stałych

Jak dużo wiesz o filtrze DPF?

Jeśli posiadasz samochód z silnikiem diesla, jedną z rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jest filtr DPF i jego działanie.
Olej napędowy filtr cząstek stałych odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi o ogólną funkcję pojazdów napędzanych olejem napędowym. Kiedy nie utrzymać filtry, pojazd może skończyć się czynienia z niektórych kosztownych i znaczących konsekwencji.

Przezroczysta plastikowa mata podłogowa

Maty te są łatwe w montażu i tanie. Są one również odporne na ciepło i wodę, dzięki czemu stopy są wygodne przez i przez. Są one najbardziej odpowiednie dla śnieżnych i deszczowych warunków pogodowych, ponieważ mogą zatrzymywać wodę i błoto. Niestety, te maty nie są najlepiej wyglądającymi na rynku. 

Mata podłogowa 3D do samochodów 

Są to dywaniki samochodowe z najwyższej półki, które mogą nadać wnętrzu Twojego samochodu wyjątkowy wygląd. Są one często dostępne w różnych odcieniach, takich jak czarny, beżowy i opalony. Mata podłogowa 3D jest uniwersalnie dopasowana do karoserii pojazdu i zaprojektowana do przenoszenia zanieczyszczeń w rowkach, aby zapewnić gołym stopom większy komfort. Jednak ze względu na ich tendencję do szybkiego brudzenia się, maty podłogowe 3D do samochodów wymagają regularnego czyszczenia. 

W przypadku, gdy zależy Ci na wnętrzu i myślisz, że możesz nadążyć za regularną konserwacją, dywanik samochodowy 3D jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. 

Nomad lub mata na kędzierzawą podłogę 

Są to niestandardowe dywaniki samochodowe i gumowe dywaniki do bagażnika dostępne w różnych kolorach. To, co czyni je najlepszymi, to fakt, że maty te mogą łatwo wchłaniać i zatrzymywać wodę, powodując minimalne jej rozlanie ze względu na ich kręcone powierzchnie. W rezultacie nie wymagają one ciągłego czyszczenia jak inne rodzaje mat podłogowych.

Przeczytaj artykuł zatytułowany Podnośnik samochodowy.

Artykuły z tej samej kategorii: