MSM – Jakie są jego korzyści zdrowotne i możliwe skutki uboczne?

Większość suplementów twierdzi, że jest to cudowny dodatek, który może zmienić swoje życie na różne sposoby można sobie wyobrazić. W kilku przypadkach jest to dużo szumu. Jednak w odniesieniu do MSM, jest wiele prawdy za tym twierdzeniem.

Powodem tego jest fakt, że korzyści płynące z MSM są silnie powiązane ze zdrowiem mięśni, stawów i mobilności. MSM obiecuje, że pomoże Ci poczuć się lepiej, szybciej wyzdrowieć i łatwiej się poruszać. Ale czy to prawda? Jakie są możliwe skutki uboczne i korzyści zdrowotne MSM?

Przegląd MSM

MSM lub znany również jako metylsulfonylometan jest związkiem organicznym, który jest syntetyzowany do stosowania jako suplement. Z natury występuje w małych ilościach w ziarnach, owocach i warzywach. MSM znajdujący się w proszkach i suplementach jest rozpuszczalny w wodzie i bezwonny związek, który dostarcza elementarną siarkę do organizmu.

MSM i jego korzyści zdrowotne
Suplement diety MSM

Siarka jest ważna dla różnych funkcji organizmu. Organizm używa siarki do syntezy krytycznych substancji chemicznych, naprawy lub tworzenia tkanki łącznej, pomóc układowi trawiennemu wchłonąć niektóre składniki odżywcze z żywności i metabolizm poszczególnych pokarmów.

Jednak uzyskanie wystarczającej ilości siarki z diety może być trudne z pewnych powodów. Jednym z nich jest fakt, że w nowoczesnej diecie brakuje warzyw i świeżych owoców, które zawierają naturalnie występującą siarkę. Innym powodem jest to, że gleba, w której uprawiane są produkty, zmniejsza naturalną siarkę, która ogranicza ilość dostępnej siarki dla roślin do wchłonięcia podczas wzrostu w ziemi. Gotowanie może zniszczyć siarkę, która znajduje się obecnie w produkcie. Zapewnia, że sama dieta nie wystarczy jako źródło siarki.

MSM i jego korzyści zdrowotne

Najczęstsze zastosowania suplementów MSM koncentrują się na zdrowiu stawów i zmniejszają powszechne bóle, które są związane z aktywnością fizyczną lub ćwiczeniami.

MSM
MSM jest ważny dla produkcji kolagenu

Niezależnie od tego, czy jest to formuła łączona, która zawiera chondroitynę, MSM i glukozaminę, kremy MSM do skóry lub produkty MSM do wstrząsania po treningu, główne korzyści z MSM obraca się wokół promowania elastyczności i zdrowia stawów.

Zwiększa elastyczność

W oparciu o badania naukowe, MSM skutecznie poprawia wspólną elastyczność. Co więcej, pomaga w redukcji tkanki mięśniowej i skórnej. Prowadzi do zwiększenia giętkości dzięki przywróceniu soczystości tkanki.

Poprawia kondycję i zdrowie Twojej skóry

MSM (więcej na https://vegamega.it/) jest ważny dla produkcji kolagenu. Z powodu małej ilości kolagenu w skórze powstają zmarszczki i zwiotczenie skóry, popękana lub sucha skóra. MSM współpracuje z witaminą C, budując nowe, zdrowe i nowe tkanki. MSM może normalizować powstawanie kolagenu i radykalnie poprawić zdrowie Twojej skóry.

YouTube video
Wideo: Korzyści MSM z przeglądem witaminy C / Dawkowanie / Korzyści dla detoksu / Proszek do skóry / włosów / paznokci

Przyspiesza gojenie się

Kwas mlekowy i niektóre produkty uboczne powodują bolesność i ból w organizmie. MSM działa poprzez zwiększenie zdolności organizmu do pozbycia się produktów ubocznych na poziomie komórkowym. Przyspiesza to odzyskiwanie i odbudowę organizmu.

Naturalnie zwiększa energię

Ze względu na zwiększoną przepuszczalność komórki, mniej energii potrzeba do radzenia sobie z gromadzeniem się toksyn. Powoduje to, że więcej energii jest przekierowywane do aktywności i uzdrawiania. Największym zapotrzebowaniem organizmu na energię jest trawienie. Codziennie około 80 procent Twojej energii jest wydawane na trawienie. MSM zwiększa wchłanianie składników odżywczych, dzięki czemu wydatek energetyczny na trawienie jest znacznie zredukowany.

Przeczytaj następujący artykuł: Rodzaje psychoterapii

Psychiatrzy i inni specjaliści od zdrowia psychicznego stosują różne rodzaje psychoterapii. Wybór zależy od konkretnej choroby, okoliczności i preferencji pacjenta. Czasami musi on łączyć elementy różnych podejść, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby.

Przeciwzapalny

Ze względu na zdolność MSM do eliminowania odpadów metabolicznych z komórek jest on silnym środkiem przeciwzapalnym. Nadmiar masy ciała jest stanem zapalnym. Komórki ciała ulegają chronicznemu zapaleniu i zatrzymują produkty uboczne procesów metabolicznych. Siarka powinna być obecna w organizmie, aby można było wyeliminować z niego odpady i toksyny. Gdy takie produkty uboczne zostaną wyeliminowane z organizmu, komórki będą usuwać nadmiar płynów, które są przechowywane jako bufor. Efektem jest skuteczne i naturalne zmniejszenie niepożądanej masy ciała.

Wzmacnia paznokcie i włosy

Keratyna i kolagen mają decydujące znaczenie dla produkcji zdrowych paznokci i włosów. MSM jest bonafidowym suplementem kosmetycznym, który oferuje siarkę potrzebną do produkcji keratyny i kolagenu. Zauważa się również, że przyczynia się on do wyjątkowej grubości i wytrzymałości paznokci i włosów, co można zauważyć w ciągu kilku tygodni konsekwentnego stosowania.

Detoksykuje twoje ciało

Jedną z najlepszych rzeczy w MSM jest to, że może on uczynić Twoje komórki przepuszczalnymi. Oznacza to, że umożliwia on łatwe wydalanie z komórek produktów przemiany materii i toksyn, podczas gdy składniki nawilżające i niezbędne substancje odżywcze mogą być przenoszone do wnętrza komórek. Jest to rozpuszczalnik fosforanu wapnia, który pozwala na rozpad złego wapnia, który znajduje się u podstaw chorób zwyrodnieniowych.

Przeczytaj także następny artykuł: Pytania, które należy zadać przy zakupie okularów w sklepie optycznym

Okulary progresywne zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikowi płynne przejście pomiędzy wieloma receptami, pozwalając mu widzieć wyraźnie z bliska do daleka bez potrzeby zmiany okularów.

MSM i jego możliwe skutki uboczne

MSM może wywołać pewne skutki uboczne, w tym biegunkę, ból głowy, bezsenność i zaburzenia żołądka. Jednakże suplement jest bezpieczny dla większości osób po spożyciu doustnym przez okres do 3 miesięcy. Po zastosowaniu na skórę, jest bezpieczny w połączeniu z niektórymi składnikami, takimi jak kwas hialuronowy lub olejek z drzewa herbacianego. Ale, stosowanie balsamu , który ma MSM do kończyn dolnych może zwiększyć ból i obrzęk u tych , którzy mają żylaki i niektóre problemy z krążeniem .

Ponieważ niewiele wiadomo na temat bezpieczeństwa regularnego lub długotrwałego stosowania MSM, przed przyjęciem jakiegokolwiek suplementu MSM należy koniecznie porozmawiać z lekarzem. Dzięki temu można ustalić, czy jest on bezpieczny dla ogólnego stanu zdrowia, czy też nie. Również kobiety w ciąży lub karmiące piersią muszą unikać MSM, ponieważ nie ma wystarczających dowodów na to, czy jest on bezpieczny.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie suplementów MSM?

Suplementy MSM można kupić w wielu drogeriach i niektórych sklepach specjalizujących się w oferowaniu produktów naturalnych. Można również kupić suplementy MSM przez Internet. Takie produkty sprzedawane są w postaci proszku, kryształu lub kapsułek. Inne zawierają pewne składniki, takie jak glukozamina.

Jeśli rozważasz produkty MSM dla korzyści zdrowotnych lub w celu leczenia choroby, pamiętaj, że takie suplementy nie są regulowane przez FDA. Nielegalne jest składanie niektórych oświadczeń marketingowych, które promują suplementy diety jako lekarstwo lub leczenie konkretnej choroby lub w celu złagodzenia wszelkich objawów choroby. Aby zapewnić bezpieczeństwo, najlepiej jest szukać produktów, które są certyfikowane przez uprawnione organizacje.

Artykuły z tej samej kategorii: