Szybkie wskazówki, jak utrzymać opony zimowe w doskonałym stanie

W zależności od miejsca zamieszkania, opony śniegowe lub zimowe mogą być używane często lub tylko okazjonalnie. Ale bez względu na to, jak często używasz swoich opon, musisz wiedzieć, jak najlepiej o nie dbać, zarówno gdy są przechowywane, jak i gdy są na Twoim samochodzie, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie. Odpowiednia konserwacja i dbałość o opony śniegowe może w znacznym stopniu pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie zachować bezpieczeństwo.

Zawsze montuj cztery takie same opony śniegowe

Wielu właścicieli samochodów zastanawia się, czy niektóre pojazdy potrzebują tylko dwóch opon śniegowych, a nie czterech.  W końcu pojazdy z napędem na tylne, przednie i wszystkie koła różnią się osiągami w zależności od warunków pogodowych i terenowych. 

Opony zimowe
Musisz utrzymywać odpowiednie ciśnienie powietrza w opony zimowe

Jeśli używasz niedopasowanych opon lub dwóch opon całorocznych i dwóch opon śniegowych, każda z nich będzie miała inne osiągi. Zamontowanie pełnego kompletu opon zimowych zmniejszy zużycie opon, ponieważ każda opona będzie sobie radzić z warunkami drogowymi w bardziej efektywny sposób. 

Zauważysz również korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Konieczne jest, aby wszystkie cztery opony miały podobną elastyczność i przyczepność, aby radziły sobie tak, jak tego oczekujesz podczas jazdy po śniegu, lodzie, błocie pośniegowym, mokrej nawierzchni i w niskich temperaturach.  

Przeczytaj także następny artykuł: Znajdź idealną osłonę przeciwgradową dla swojego samochodu

Nie można po prostu kupić dowolnego pokrowca i oczekiwać, że ochroni on samochód przed szkodliwym gradem. Poniżej znajduje się kilka kluczowych cech, które należy wziąć pod uwagę i na które należy zwrócić uwagę przy zakupie osłony przeciwgradowej

Śledzenie ciśnienia powietrza

Niższe temperatury zimą wpływają na opony, ponieważ ciśnienie spada wraz ze spadkiem temperatury rtęci. Utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia powietrza w oponach śniegowych może pomóc w utrzymaniu ich w dobrym stanie przez długi czas. Jest to również najprostszy i najłatwiejszy sposób, aby zapobiec ich niepotrzebnemu zużyciu.

YouTube video
Wideo: Ciśnienie w oponach podczas jazdy zimą

Opony z zaniżonym ciśnieniem nie będą w stanie utrzymać swojego kształtu, a to może prowadzić do zwiększenia oporów toczenia, zwiększonego zużycia bieżnika, potencjalnych awarii i gorszej kontroli na zakrętach, zwłaszcza w złych warunkach drogowych. 

Regularnie konserwuj swój pojazd 

Jeszcze jednym prostym sposobem na utrzymanie opon zimowych, które można nabyć w sklepie internetowym Withcar,w doskonałej formie jest regularne przeprowadzanie sezonowych przeglądów pojazdu, w tym wyważanie, ustawianie zbieżności i rotacja opon. Opony zużywają się w różny sposób, w zależności od miejsca ich zamontowania w samochodzie. 

Regularna rotacja opon ma wpływ na to, jak długo wytrzymają. Poza tym, upewnienie się, że opony są wyważone i ustawione w jednej linii może pomóc zapobiec niepożądanym uszkodzeniom, ponieważ ciężar pojazdu jest równomiernie rozłożony.  

Przeczytaj ten artykuł: Unikaj tych błędów przy zakupie kasków motocyklowych

Minęły już czasy, gdy kaski motocyklowe były tylko zwykłymi akcesoriami bezpieczeństwa. Dziś kaski są postrzegane jako akcesoria lifestyle’owe. Zakup kasku to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, zanim jeszcze kupisz sobie dwukołowiec.

Przestrzegać właściwej temperatury

Należy dopilnować, aby opony były przechowywane w ciemnym, suchym i czystym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Opony należy przechowywać z dala od gorących miejsc. Nigdy nie umieszczaj ich w pobliżu kanałów wentylacyjnych lub grzejników.

Aby specjalne mieszanki gumowe nie zepsuły się wcześniej niż powinny, opony zimowe muszą być przechowywane w miejscu, w którym nie będą miały kontaktu z olejami, smarami ani substancjami szkodliwymi. Garaż jest zazwyczaj idealnym miejscem do ich przechowywania. Jeśli jednak będziesz przechowywać opony na zewnątrz, umieść je na podwyższeniu, aby mieć pewność, że nie będą spoczywać w kałużach wody ani się w nich gromadzić. Mądrym posunięciem jest również owijanie ich w wodoodporne pokrowce.

Artykuły z tej samej kategorii: