Ciesz się doskonałym samopoczuciem w słoweńskich uzdrowiskach

Słowenia może i jest niewielka, ale nadrabia to wieloma wspaniałymi zasobami naturalnymi. Jednym z nich jest woda termalna. Nie będzie nawet przesadą stwierdzenie, że rewelacyjne słoweńskie uzdrowiska są prawdopodobnie jednym z najlepiej strzeżonych sekretów tego kraju. 

Wszystkie te uzdrowiska termalne w Słowenii promują dobre samopoczucie, a wiele z nich, oprócz wspaniałych centrów odnowy biologicznej, można znaleźć we wschodnim regionie kraju. 

Słoweńskie uzdrowiska dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Wschodnia część Słowenii jest dumna z obfitości wód termalnych. Utorowało to drogę do powstania wielu ośrodków zdrowia i naturalnych uzdrowisk w okolicy. Dobrą wiadomością jest to, że obiekty te przyjmują wszelkiego rodzaju gości, od tych, którzy potrzebują pomocy w leczeniu schorzeń, po rodziny z dziećmi i pary, które szukają romantycznego i relaksującego wypoczynku. 

Słoweńskie termalne źródła to nie tylko lecznicze procedury, ale także szeroka gama wellness i aktywności rekreacyjnych.

Jeśli zawsze marzyłeś o spędzeniu rekolekcji spa w Słowenii, upewnij się, że zawsze najpierw sprawdzasz dostępność preferowanego miejsca docelowego. Wynika to z faktu, że większość z nich znajduje się nieco daleko od słynnych atrakcji turystycznych, więc warto zawsze planować z wyprzedzeniem. 

Ważne jest również, aby pamiętać, że w chłodniejszych miesiącach zimy niektóre z tych spa mogą również przejść niezbędną konserwację, podczas gdy inne baseny zewnętrzne mogą zamknąć swoje drzwi na sezon. 

Teraz, gdy masz już pewne pojęcie o słoweńskich uzdrowiskach, nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych opcjach, które możesz chcieć dodać do swojej listy obowiązkowych wizyt, aby uzyskać najlepsze zdrowie i dobre samopoczucie:

Moravske Toplice Terme 3000

Terme 3000 to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w gminie Moravske Toplice. Oferuje niesamowity park wodny na świeżym powietrzu, w którym dzieci mogą się dobrze bawić. Ich kryty park termalny również przeszedł renowację, aby lepiej zaspokoić potrzeby gości. 

Terme 3000 oferuje również program odnowy biologicznej i konsultacje zdrowotne z licencjonowanym lekarzem. Są również dumni z czarnej wody termalnej w swoim spa. Wymyślili nawet linię kosmetyków o trafnej nazwie Blackaquatherm. Kosmetyki te oparte są na leczniczej czarnej termalnej wodzie mineralnej Terme 3000. 

Goście mogą zdecydować się na pobyt w apartamentach, czterogwiazdkowym hotelu, obozie i czterogwiazdkowych osobliwych drewnianych domach, które zostały zainspirowane tradycyjnymi domami krytymi strzechą zwanymi “cimprače”.

Rimske Terme

Rimske Terme znajduje się w tym samym miejscu, w którym Rzymianie zbudowali baseny z gorącą wodą w 39 roku naszej ery. To rzymskie spa jest bez wątpienia jednym z najbardziej romantycznych słoweńskich spa, jakie można znaleźć dzięki szerokiemu wyborowi ofert wellness i saun

Oczywiście podczas wizyty w Rimske Terme nie można przegapić okazji do skorzystania z rzymskiej sauny. Nowoczesne zakwaterowanie jest również dostępne w tym samym hotelu, w którym znajdują się baseny idealne do relaksującej kąpieli. 

Talaso Strunjan

Talaso Strunjan jest jednym z nielicznych uzdrowisk termalnych, które można znaleźć na wybrzeżach Słowenii. W hotelu znajduje się centrum medyczne i odnowy biologicznej, z którego roztacza się panoramiczny widok na solniska w okolicy. Ale niewątpliwie najlepszą rzeczą w hotelu jest jego kryty basen z podgrzewaną wodą morską. 

Będąc tam, nie przegap okazji, aby zaplanować całodniową wycieczkę z hotelu do solnisk w Sečovlje. Można tam spędzić cały dzień relaksując się w spa, korzystając z błota i soli prosto z solnisk. 

Terme Čatež

Zabawa dla całej rodziny zaczyna się w Terme Čatež w południowo-wschodniej Słowenii. Ten odkryty kompleks jest jednym z największych w kraju i oferuje wiele ekscytujących atrakcji dla dzieci. W spa znajduje się wiele leniwych zjeżdżalni, piracka wyspa, a nawet leniwa rzeka. 

Dobrą wiadomością jest to, że jest to jedno ze słoweńskich uzdrowisk, które można odwiedzić nawet w miesiącach zimowych. Dzieje się tak, ponieważ kryty kompleks basenowy obejmuje basen z falami, basen dla dzieci, a nawet statek piracki! To najlepsza opcja dla rodzin szukających doskonałej zabawy!

Odwiedzający mogą korzystać z masaży czy specjalnych programów wellness, aby osiągnąć ogólną równowagę ciała i umysłu.

Terme Lendava

Małe miasteczko na dalekim wschodzie kraju jest domem dla Terme Lendava. Woda w tym spa jest bogata w parafinę o wyraźnym zielonym kolorze. Ośrodek oferuje również program odnowy biologicznej i usług zdrowotnych, a także pięć punktów energetycznych. Można także zdecydować się na pobyt w trzygwiazdkowym hotelu, zanurzyć się w zdrowej, ciepłej wodzie i po prostu spędzić miło czas w termalnym parku wodnym. 

Terme Maribor

Jeśli chcesz spędzić trochę czasu w spa termalnym pośród napiętego harmonogramu podczas swojej słoweńskiej podróży, Terme Maribor jest najlepszym miejscem. Będąc w Mariborze, możesz zdecydować się na pobyt w jednym z czterogwiazdkowych hoteli, z których wszystkie mają swoje centrum odnowy biologicznej i termalne. 

Terme Olimia

Terme Olimia to słoweńskie uzdrowisko, które można znaleźć w małym miasteczku Podčetrtek. Uzdrowisko jest dobrze znane wśród rodzin ze względu na Aqualuna, park wodny na świeżym powietrzu, który oferuje wybór zjeżdżalni wodnych. Uzdrowisko oferuje doskonały program odnowy biologicznej i saunę. Specjalna część jest zarezerwowana dla gości powyżej 15 roku życia. Możesz także wybierać spośród różnych opcji zakwaterowania, w tym kempingów i czterogwiazdkowych hoteli. 

Dopełnieniem listy najlepszych słoweńskich spa zapewniających doskonałe samopoczucie i relaks jest Thermana Laško, nowoczesne spa idealne na odpoczynek i rekreację.

Terme Ptuj

Ptuj, najstarsze miasto Słowenii, ma wiele do zaoferowania swoim gościom, a jednym z nich jest Terme Ptuj. Uzdrowisko oferuje luksusowe centrum odnowy biologicznej, które oferuje wyjątkowe doznania wellness wzorowane na starożytnych Rzymianach. Camping w drewnianych beczkach po winie lub pobyt w apartamentach lub czterogwiazdkowych hotelach to opcje zakwaterowania tutaj. Dzieci mogą również dobrze się bawić w parku wodnym na świeżym powietrzu. 

YouTube video

Thermana Laško

Dopełnieniem listy najlepszych słoweńskich spa zapewniających doskonałe samopoczucie i relaks jest Thermana Laško, nowoczesne spa idealne na odpoczynek i rekreację. Laško to mała wioska, która jest domem dla jednych z najpopularniejszych piw w kraju. Ich Beer Wellness to najlepszy sposób na cieszenie się aktywnościami termalnymi przy jednoczesnym delektowaniu się piwem. Możesz także wybrać spośród różnych pakietów spa i zakwaterowania, aby uzyskać najlepsze wrażenia. 

Czy jesteś gotowy, aby rozpieszczać się w słoweńskim spa?

Artykuły z tej samej kategorii: