Porady dotyczące zwiedzania Rzymu dla podróżujących samotnie

Jeśli w głębi serca jesteś romantykiem, Rzym jest najlepszym miejscem dla Ciebie. Jednak możesz czuć się trochę niezręcznie podróżując i zwiedzając miasto samotnie. Na szczęście to miasto jest naprawdę przyjaznym i ekscytującym miejscem i zwiedzanie go nie jest wielkim wyzwaniem, nawet jeśli podróżujesz samotnie.

W większości przypadków podróżowanie samemu może pomóc w zrobieniu, zbadaniu i zobaczeniu więcej, ponieważ możesz dostosować swój plan podróży na miejscu do swojego nastroju. Wyciągnij włoskie rozmówki i przygotuj się, aby zobaczyć i odkryć Wieczne Miasto i wszystkie jego splendory.

Wędruj po Rzymie na własną rękę

Co jest najlepsze w byciu w Rzymie samemu? Nie ma potrzeby kłócić się o drogę. Rzym to ogromne miasto, które zachęca i promuje eksplorację bocznych ulic. Wspaniałą wiadomością jest to, że transport publiczny miasta jest w zasięgu ręki.

Colosseum Rzym

Zdobądź Roma Pass, który obejmuje transport publiczny za darmo przez określoną liczbę dni. Nic nie będzie Cię to kosztować, nawet jeśli będziesz jeździć autobusem, tramwajem, trolejbusem lub metrem w ciągu jednego popołudnia. Ten karnet zapewni Ci również bezpłatny wstęp do wielu stanowisk archeologicznych i muzeów w całym mieście, co z pewnością Cię ucieszy, jeśli jesteś miłośnikiem kultury. Kiedy jesteś w tym romantycznym mieście, wędruj jak chcesz. Warto wiedzieć, że niektóre z najciekawszych atrakcji w tym mieście można znaleźć na uboczu.

Przeczytaj także następujący interesujący i pouczający artykuł:Niezwykłe mapy historyczne i to, co na nich widać“.

Espresso dla jednej osoby, proszę

Kultura picia kawy w Rzymie jest bez wątpienia interesująca i żywa. Przy ładnej pogodzie kawiarenki w mieście wypełnione są ludźmi, którzy wygrzewają się w słońcu, piją orzeźwiające drinki i podziwiają tłumy ludzi, którzy idą do szkoły lub do pracy.

YouTube video

Wmieszaj się w tłum, kierując się do najbliższej kawiarni i zamawiając espresso lub nawet doppio, jeśli masz ochotę na mocniejszą kawę. Wielu mieszkańców nie siada przy stoliku, jeśli chce tylko szybko wypić napój, aby lepiej rozpocząć swój dzień.

Dopasuj się bardziej, pomijając cappuccino po lunchu, ponieważ dla Włochów trawienie gorącego mleka po południu jest niekorzystne. Weź zamiast tego latte i delektuj się tą pyszną kawą.

Ciesz się bezpieczną i dobrą nocą

Jeśli jesteś kobietą podróżującą samotnie, najlepiej jest zachować szczególną ostrożność, gdy nadejdzie noc. Po zmroku nie będzie problemu z jedzeniem na Piazza Navona lub Pizza della Republica. Istnieje jednak kilka miejsc życia nocnego, w których mogą Cię spotkać niemiłe sytuacje. Jeśli po wypiciu kilku kieliszków domowego wina zwanego vini della casa zechcesz wrócić do hotelu, bezpiecznym rozwiązaniem będzie zamówienie licencjonowanej taksówki. Możesz także odwiedzić pub lub jakąś knajpę, co jest znacznie bezpieczniejszym sposobem poznania nowych ludzi w Wiecznym Mieście.

Rzym

Nie ma znaczenia, czy chcesz bawić się w dzielnicy Testaccio, aż do wczesnych godzin porannych, czy zwiedzać miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, takie jak Koloseum czy Watykan. Nie musisz mieć towarzysza, aby wspaniale spędzić czas w Rzymie, ponieważ samemu także możesz świetnie się bawić!

Bled, Słowenia

Sąsiedni kraj, Słowenia, ma również wiele atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Bled, które jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych w Słowenii. Przeczytaj więcej w artykule Bled przyciągi, które uchwycą twoje serce.

Artykuły z tej samej kategorii: