Popularne Style Sofy w każdym salonie

Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych typach sof, z których możesz wybierać, aby ożywić swoją przestrzeń życiową. 

Dział 

Sekcje, zwane również sofami rodzinnymi, są najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą dostosować opcje stylowe i konfigurację swojej sofy. Sofy segmentowe mają sekcje lub oddzielne elementy, które można dołączyć do siebie, aby stworzyć taki wygląd, jaki chcesz.

Sekcje składają się z dwóch lub więcej części. Można uzyskać wiele opcji z sekcji, takich jak dołączenie sofy do narożnika siedzenia, dołączenie szezlong do settee, i więcej. Elementy, które wybierzesz do podziału na części, określą rozmiar i kształt twojej sofy. Mimo, że podział na części to popularna opcja, upewnij się, że najpierw sprawdzisz swój plan piętra, zanim go kupisz. 

Sofa
Fotel, sofa czy kanapa to nie tylko mebel wypoczynkowy, choć z tym jest kojarzony zdecydowanie najczęściej.

Loveseat 

Podczas gdy settee i fotel miłosny są często uważane za synonimy, te dwa są w rzeczywistości różne. Podczas gdy settees tradycyjnie pasuje do dwóch lub więcej osób, loveeseats są przeznaczone tylko do dwóch osób. W odróżnieniu od settee, loveeseat jest zawsze sprzedawany jako indywidualny mebel i nie jest dołączany do sekcji. 

Przeczytaj także następny artykuł: Kolor, rozmiar i kształt odpowiedni dla roślin zewnętrznych

Istnieje tak wiele różnych typów i rozmiarów doniczek do użytku na zewnątrz, że wybór odpowiedniego rozmiaru, który nie zaszkodzi roślinom, może być nieco przytłaczający. Nie ma właściwej odpowiedzi na pytanie o prawidłowe wymiary doniczek, ale z pewnością można spróbować dokonać oceny w zależności od rodzaju rośliny, którą chcemy umieścić w doniczce.

Bridgewater 

Klasyczna i prosta sofa Bridgewater charakteryzuje się niskim profilem z niskimi ramionami osadzonymi z przodu. Tradycyjne sofy Bridgewater posiadają zwijane plecy i spódnicę. Dzięki luzowi poduszek i oparć Bridgewater są najlepszym wyborem dla osób, które preferują regulowaną twardość. 

YouTube video

Divan 

Divan to termin, który pochodzi z Persji. Tradycyjny termin divan odnosi się do długiego siedziska z materaca umieszczonego na ścianie z poduszkami, na których można się oprzeć. Współczesny divan charakteryzuje się siedziskiem z tuftą w kształcie materaca, umieszczonym na stelażu niskoprofilowym. Dywan jest często umieszczany przy ścianie, ozdobiony poduszkami i zazwyczaj służy jako łóżko dla gości. Dywaniki są jak starsze rodzeństwo łóżka dziennego, które jest idealne do salonów

Artykuły z tej samej kategorii: