Wiosna w Beskidach w Czechach Tydzień (Niedziela - Piątek)
od: 890 Kč
Wiosna w Beskidach w Czechach Weekend (Piątek - Niedziela)
od: 910 Kč
od: 2590 Kč
  • Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 05
  • Slide 08

Ciekawostki regionu

Obok szeregu atrakcji sportowych i propozycji wycieczek tutejszy region oferuje wiele innych rozrywek związanych z  atrakcjami miejscowego krajobrazu i ludzi, którzy tutaj żyją. Już od dawien dawna tutejszy region związany jest przede wszystkim z folklorem i tradycje te są stale pielęgnowane.

Proszę więc skorzystać z okazji,  by zostać świadkiem  wyjątkowego przeżycia kulturalnego i ze spokojnego środowiska naszego hotelu, położonego w przepięknej beskidzkiej przyrodzie, ruszcie Państwo w wir tych wydarzeń i pozwólcie się oczarować miejscowym folklorem i innymi regularnymi imprezami odbywającymi się w okolicy. Oto kilka propozycji:

Gorolskie Święto

gorolskiJuż od 1948 roku w Jabłonkowie w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej odbywa się w pierwszy weekend sierpnia popularna i licznie odwiedzana regionalna uroczystość folklorystyczna Gorolskie Święto. W amfiteatrze w Lasku Miejskim Gorolskie Święto oferuje swym gościom międzynarodowe spotkanie folklorystyczne z szeregiem imprez towarzyszących. Do imprez tych należą także popularne zawody „O dzbanek mlyka“ i „O Kiyrpce Macieja“. Dzięki swej atmosferze festiwal ten stał się znany nie tylko w Czechach, Polsce i na Słowacji, ale także w wielu innych państwach Europy. Tutejszy festiwal ma wiele do zaoferowania także smakoszom – w ponad dwudziestu dzrzewionkach mogą Państwo spróbować miejscowych specjałów.

Festiwal na Pograniczu

festival_na_pomeziW sąsiedniej Łomnej Dolnej regularnie w lipcu w przepięknym amfiteatrze Macierzy Śląskiej odbywa się Festiwal na Pograniczu, który odwiedzającym go gościom oferuje muzykę folkową, country i bluegrass. Główne motto całej imprezy brzmi: "Piosenka i ptaki nie znają granic". Festiwal zawsze odbywa się w drugi weekend lipca.

Śląskie dni

slezke_dnyW drugi weekend września mogą Państwo odwiedzić festiwal etnograficzny Śląskie dni, który również odbywa się w amfiteatrze Macierzy Śląskiej w centrum Łomnej Dolnej. Ten międzynarodowy festiwal folklorystyczny w przeciągu lat stał się najważniejszą imprezą kulturalną Macierzy Śląskiej. Wśród uczestników prezentują się zespoły ze Śląska, Moraw
i Czech, nie brakuje także zespołów mniejszości narodowych zamieszkujących tereny naszego kraju, a także zespołów zagranicznych. Festiwal odbywa się równocześnie na dwóch scenach  - na zadaszonym podium Křínov i na podium otwartym Lomňanka. Częścią imprezy jest bogata oferta dobrego jedzenia i picia w ramach tradycyjnego kiermaszu śląskiego.

Jarmark jabłonkowski

jarmark_jablunkovStosunkowo nową tradycją Jabłonkowa stał się Jarmark jabłonkowski, który odbywa się na początku lipca w dniu św. Małgorzaty. Z tym wydarzeniem związany jest szereg atrakcji jarmarcznych, jak na przykład pokazy starych rzemiosł, stragany z wyrobami mistrzów garncarzy, rzeźbiarzy i wieloma innymi przedmiotami, tradycyjne dania, przedstawienia teatralne i bogaty kulturalny program towarzyszący. Na zakończenie jarmarku w niedzielę jarmarczną w amfiteatrze Lasek Miejski wieczorem odbywa się koncert wybitnych osobistości naszej sceny muzycznej.

Jarmark w Łomnej Dolnej

jarmark_lomnaWarto również odwiedzić tradycyjną imprezę w Łomnej Dolnej. Na miejscowym jarmarku odbywa się sprzedaż zwierząt gospodarczych, a także występy kapel i zespołów ludowych.

Noc pełna gwiazd

nocEntuzjastom muzyki rockowej nasz region proponuje najstarszy morawski festiwal muzyki rockowej· "Noc pełna gwiazd", który odbywa się w niedalekim mieście Trzyniec. W festiwalu udział biorą doskonale znane kapele, jak np. niemiecka power-metalowa kapela GAMMA RAY. Festiwal odbywa się pod koniec czerwca.

Bierfest w Nydku

pivo_01

Letni dzień u podnóża gór z piwem w roli głównej może oczarować także Państwa, jeżeli tylko wybiorą się Państwo na tradycyjny festyn piwny o nazwie Bierfest, który regularnie odbywa się pod koniec lipca na rynku w Nydku.

Dzień Hutnika w Trzyńcu

20070828_luvr_zelezNa początku maja odbywa się w Trzyńcu popularny Dzień Hutnika, któremu towarzyszy bogaty program kulturalny i sportowy.

Dragon´s Fist motorcycles weekend

img_2740

Dla amatorów motocykli co roku w drugi weekend sierpnia w Wędryni na terenie Vápenka odbywa się zjazd motocykli Dragon´s Fist motorcycles weekend, który znany jest nie tylko w ramach naszego regionu, ale także poza granicami Republiki Czeskiej. Obok  rywalizacji dla odważnych mężczyzn i kobiet na motorach przygotowany został także koncert muzyki rockowej.

Pekocz Cup

imgp1561-1

Zjazd traktorów domowej produkcji dostarcza swym uczestnikom i gościom tej imprezy bez wątpienia oryginalne widowisko. Każdy z uczestników Pekocz Cupu, albo własnoręcznie skonstruował swój traktor, albo konstruktorem jego pojazdu jest np. dziadek uczestnika. W ramach imprezy uczestnicy współzawodniczą w wielu ciekawych konkurencjach. Impreza odbywa się na stoku narciarskim w Bukowcu.

(źródło fotografii: jablunkovsko.cz, trinec.cz )